Posted on

Propanediol do kosmetyków – co to jest?

Moda na zdrowy tryb życia, odpowiednią dietę coraz bardziej przyczynia się również do rozwoju sfery kosmetyków naturalnych. Coraz chętniej sięgamy po te, które możemy sami zrobić i stosować w warunkach domowych. Często do tego wykorzystywane są glikole roślinne służące do rozpuszczania innych składników. Jednym z takich składników jest glikol roślinny zwany propanediolem.

Propanediol – co to właściwie jest?

Propanediol to ogólnie rzecz ujmując rodzaj roślinnego glikolu, który pozyskuje się z reguły z ziaren kukurydzy. Jest on bezzapachowy, bezbarwny i ma na ogół oleistą konsystencję, która odpowiada za utrzymywanie odpowiedniej wilgoci. Dzięki temu, kiedy doda się go do innego kosmetyku, wspomoże jego działanie nawilżające. Ponadto za sprawą swoich właściwości propanediol doskonale konserwuje kosmetyk, co pomaga utrzymać jego świeżość, a także w dużym stopniu przyczynia się do poprawy jego lepkości, co w dużym stopniu ułatwia aplikację.

Propanediol – zdrowy wybór

Każdy chce, aby jego skóra była zdrowa i zadbana, dlatego warto zastanowić się na wyborem roślinnej wersji glikolu, jak propanediol. Ta naturalna substancja jest świetnym środkiem na przekazanie substancji aktywnych, które pozwalają na ich wniknięcie w głąb naskórka. Dzięki swojej naturalności w bardzo dużym stopniu minimalizuje ryzyko wystąpienia jakiegokolwiek podrażnienia skóry lub wystąpienia reakcji alergicznej. Warto podarować swojej skórze to, co najlepsze, a przede wszystkim zdrowe oraz czerpane w pełni z natury.