Posted on

Peruka: Dlaczego i kiedy warto ją wybrać?

Peruki są świetnym sposobem na bardzo szybką zmianę wizerunku oraz pomocnym narzędziem do radzenia sobie z chorobami, które wiążą się z intensywnym wypadaniem włosów. W tej drugiej sytuacji pozwalają odzyskać pewność siebie i wyeksponować kobiece piękno.

Decydując się na perukę, można wybrać model syntetyczny i naturalny. Oba należy odpowiednio pielęgnować. Peruki naturalne dla wielu są dużo wygodniejsze i łatwiejsze w zakładaniu niż syntetyczne. Więcej o perukach dowiesz się tu: https://glamhairshop.pl

Co warto wiedzieć o peruce?

Po pierwsze warto przyjrzeć się kwestiom, które mają wpływ na to, jak perukę dobrać. Dobierając najlepszą, należy wziąć pod uwagę m.in. wysunięcie podbródka i wysokość czoła. Po drugie perukę można zakładać także np. w pracy detektywa lub w kinie albo teatrze. Kolejny aspekt decydujący o tym, czy lepsza będzie naturalna, czy syntetyczna jest kwestia modelowania i prostowania. Syntetycznej nie powinno się suszyć, czy prostować.

Peruki są też doskonałym wyborem dla tych osób, które zmagają się z poważnymi chorobami skóry i potrzebują wsparcia w zakresie np. ukrywania przerzedzeń czy powiększającego się łysiejącego obszaru.

Kilka ciekawostek o perukach

  1. Prekursorką noszenia peruki na gruncie europejskim była królowa Anglii Elżbieta I. Jej peruka była czerwona.
  2. Mod na noszenie peruk przez mężczyzn pojawiła się po raz pierwszy na francuskim dworze.
  3. W starożytnym Egipcie peruka wskazywała na status społeczny noszącego.
  4. W tradycji żydowskiej kobiety często zasłaniają swoje naturalne włosy perukami. Ich widok jest przeznaczony tylko dla męża.
  5. W Polsce po raz pierwszy pojawiły się na dworze Władysława IV. W czasie rządów Kazimierza Wielkiego peruki nosiła większość magnatów.

Zarówno naturalną, jak i syntetyczną perukę można kupić w specjalistycznym sklepie np. GLAM Hair Shop. Znajdziesz tutaj peruki w różnych kolorach. Dodatkowo w tym sklepie kupisz akcesoria do włosów i peruk. Zakupy są szybkie i wygodne, a zespół z chęcią odpowiada na wszystkie pojawiające się pytania. Nie czekaj i już dzisiaj skontaktuj się z GLAM Hair Shop!